Zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian. Nauka wobec współczesności: Wojny informacyjne".

W imieniu "Magazynu Medioznawcy", który jest patronem medialnym wydarzenia, zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian. Nauka wobec współczesności: Wojny informacyjne". Konferencja, która odbędzie się w dn. 18-19 maja 2023 r., jest organizowana przez Katedrę Informatologii Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie szczegóły na temat konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo w załączonych plikach, na stronie internetowej: https://infowars.wdib.uw.edu.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2076849605850718?active_tab=about.

Czytaj więcej...

Wojna w Ukrainie w opinii Polaków – raport z badania CATI

cati 2022 cover TelefonWojna sprawiła, że Polacy niepokoją się o swoją przyszłość – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego.

Przeprowadzony przez zespół Laboratorium Badań Medioznawczych sondaż jest ciekawą ilustracją opinii Polek i Polaków na temat tego, jak wojna rosyjsko-ukraińska wygląda widziana przez okna ich domów i ekrany ich smartfonów – mówi dr Karolina Brylska (Uniwersytet Warszawski, zastępca kierownika Laboratorium Badań Medioznawczych UW)

Po dwóch latach walki z pandemią, w okresie wielkiej niepewności, wydaje się, iż wojna w Ukrainie zaczyna przelewać czarę goryczy i może to powodować wiele przełomów oraz przewartościowań, zarówno w życiu społecznym, gospodarczym, jak i politycznym, w najbliższych miesiącach – wskazuje prof. UW. dr hab. Tomasz Gackowski (Uniwersytet Warszawski, kierownik Laboratorium Badań Medioznawczych UW).

Czytaj więcej...

XIII OKMM: „RETORYKA NOWEGO ŚWIATA: JĘZYK MEDIÓW W CZASACH WOJNY, KRYZYSU I PANDEMII” 17-18 LISTOPADA 2022

XIII OKMM POST REJESTRACJA v. 1Trzeci tydzień listopada na stałe wpisał się już do medioznawczego kalendarza – to czas, w którym Laboratorium Badań Medioznawczych UW organizuje Ogólnopolską Konferencję Metodologiczną Medioznawców.

Pierwszego dnia #OKMM (17 listopada) odbędą się warsztaty metodologiczne, poświęcone tym razem analizie retorycznej. Więcej szczegółów dotyczących warsztatów pojawi się wkrótce na stronie wydarzenia.

Natomiast drugiego dnia #OKMM (18 listopada) odbędą się obrady plenarne.

 

Zapraszamy do składania zgłoszeń za pomocą formularza rejestracyjnego. Termin zgłoszeń upływa 1 października br.

Artykuły nadesłane po konferencji zostaną, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, opublikowane w jednym z wiodących czasopism medioznawczych (szczegóły na ten temat podamy wkrótce).

Więcej informacji: tekst przewodni, formularz rejestracyjny, ważne daty znajdą Państwo na stronie konferencji:

https://sites.google.com/uw.edu.pl/xiii-okmm

 

Sprawozdanie z warsztatu "Metaverse as a promise of a bright future?– social interactions in a world of isolation".

mseta foto12 marca 2022 r. odbyły się, zorganizowane przez Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego, warsztaty poświęcone tematyce wirtualnej rzeczywiści, zatytułowane Metaverse as a promise of a bright future?– social interactions in a world of isolation. Warsztaty stanowiły integralną część konferencji 29th IEEE Conference on Virtual Reality + 3D User Interfaces, która odbyła się w dniach 12-16 marca br. w formule zdalnej (choć pierwotnie planowano hybrydową, z możliwością stacjonarnego pobytu w Christchurch w Nowej Zelandii). Konferencja organizowana jest cyklicznie przez największe tego typu stowarzyszenie naukowe IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), zrzeszające specjalistów w zakresie elektroniki, inżynierii komputerowej i informatycznej, elektrotechniki i pokrewnych dziedzin. Warsztaty realizowane przez LBM UW (jak i pozostałe towarzyszące konferencji) zostały wyłonione w drodze konkursu – wzięło w nich udział 45 uczestników z kilkudziesięciu ośrodków akademickich na całym świecie.

Czytaj więcej...

Recenzja raportu „Digital Poland” 2021 – „Dezinformacja oczami Polaków”

okladka dpZachęcamy Państwa do zapoznania się z załączoną recenzją raportu „Digital Poland” 2021 – „Dezinformacja oczami Polaków”. Recenzję przygotował prof. UW dr hab. Tomasz Gackowski, Uniwersytet Warszawski, kierownik Laboratorium Badań Medioznawczych UW.

Link do raportu: https://digitalpoland.org/publikacje

Facebook Slider
Facebook Slider

Facebook Slider