Ciekawy webinar!

Bunchball

Korzystając z wakacyjnego czasu, mam okazję polecić ciekawy webinar poświęcony lepszemu motywowaniu pracowników i konstruowaniu narzędzi grywalizacyjnych w oparciu o zasoby big data generowane przez ich aktywność w firmowych systemach. Materiał został przygotowany przez eks-pertów z firmy Bunchball, zajmującej się wdrażaniem systemów grywalizacji dla największych światowych korporacji (tj. Toyota, T-Mobile czy Cisco).

Czytaj więcej...

Grając o wiedzę

Strategie biznesu post 8.04.2014

 


Zapraszam do lektury raportu o grywalizacji w szkoleniach, jaki miałem przyjemność przygotować do marcowego numeru miesięcznika 
"Strategie Biznesu". Omawiam w nim podstawy skutecznego stosowania grywalizacji w programach szkole-niowych i rozwojowych, a także prezentuję najbardziej typowe techniki z tego obszaru.

Czytaj więcej...

O grach na poważnie

strategie biznesu SHT

 

Kilka postów temu wspomniałem o dyskusji, jaką miałem przyjemność prowadzić na temat różnic między grywalizacją a serious gamesW efekcie powstał artykuł, który stanowi rozbudowaną wersję wniosków z tej dyskusji, a ukazał się w styczniowym numerze miesięcznika "Strategie Biznesu". Miłej lektury! 

Czytaj więcej...

Recenzja: Gamification of Learning and Instruction

Kapp Cover

Gamification of Learning and Instruction to wydane w 2012 roku przez wydawnictwo Pfeiffer (część koncernu Wiley) kompendium wiedzy i praktycznych przykładów dotyczących grywalizacji procesu edukacji. Jest to jedna z niewielu dostępnych obecnie książek, która kompleksowo, rzetelnie i całościowo podejmuje tę tematykę. Na rynku można znaleźć już całkiem sporo prac poświęconych wykorzystaniu serious games w edukacji, jednak publikacje dotyczące samego zastosowania grywalizacji można policzyć na palcach jednej ręki.

Karl M. Kapp, wykładowca Bloomsburg University w Pennsylwanii, wspólnie z grupą autorów opracowujących poszczególne rozdziały, zaproponował w niej bardzo przejrzysty i uporządkowany wykład na temat tego, jakie korzyści może przynieść grywalizacja procesu nauczania i jakie kluczowe zasady gwarantują powodzenie w jej wdrażaniu.

Czytaj więcej...

Case Study: beerlovers.pl

beerloversW tym poście chciałbym przyjrzeć się funkcjonu-jącemu od jesieni 2013 roku portalowi beerlovers.pl. Jest to platforma internetowa stworzona dla Kompanii Piwowarskiej przez agencję interaktywną Kaliciń-scy.com. Jej celem jest budowanie społeczności miłośników piwa, a jednocześnie edukacja klienta i rozwiewanie mitów, jakie otaczają przemysłową produkcję tego trunku. Beerlovers.pl, poza funkcjami społecznościowymi, posiada bogatą bazę artykułów merytorycznych skierowanych do konsumentów piwa, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy. Tym, co sprawia, że beerlovers.pl stanowi ciekawy materiał do analizy na blogu, jest fakt, że platforma jest mocno wspomagana elementami grywalizacyjnymi.

Czytaj więcej...

Facebook Slider
Facebook Slider

Facebook Slider