Blogi

XIV OKMM: „OD GAZETY DO SZTUCZNEJ INTELIGENCJI - EWOLUCJA WSPÓŁCZESNYCH BADAŃ NAD MEDIAMI” 23-24 LISTOPADA 2023

b_273_100_16777215_00_images_banner.jpg
Spotkajmy się tradycyjnie w listopadzie!

Zapraszamy serdecznie na XIV Ogólnopolską Konferencję Metodologiczną Medioznawców oraz 13. edycję warsztatów metodologicznych, które odbędą się 23 i 24 listopada 2023 na Uniwersytecie Warszawskim. Tegoroczne wydarzenie chcemy poświęcić nowoczesnym badaniom medioznawczym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz biometrycznych analiz respondentów. Zapraszamy także do wspólnego świętowania 10. rocznicy istnienia Laboratorium Badań Medioznawczych.

Tegoroczne wydarzenie (tym razem w czwartym tygodniu listopada) odbędzie się pod hasłem „Od gazety do sztucznej inteligencji. Ewolucja współczesnych badań nad mediami”. Zapraszamy do lektury tekstu przewodniego XIV OKMM, który w tym roku zawiera pewną niespodziankę: https://okmm.lbm.uw.edu.pl/.

Pierwszego dnia #OKMM (23 listopada) odbędą się warsztaty metodologiczne – w tym roku zajmiemy się sztuczną inteligencją. Następnie, po warsztatach zapraszamy do dyskusji poświęconej ewolucji badań nad mediami w ostatnich latach. Przy tej okazji z przyjemnością powspominamy też z Państwem 10-lecie działania Laboratorium Badań Medioznawczych. Drugi dzień (24 listopada) tradycyjnie poświęcimy obradom plenarnym.

Raz jeszcze serdecznie zapraszamy w gościnne progi Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW. Mamy nadzieję na inspirujące dyskusje i wspólne świętowanie.

Do zobaczenia w listopadzie!

Organizatorzy OKMM

Członkowie zespołu LBM UW współgospodarzami minitracku „Biometrics in Product and Service Design” na konferencji HICSS-57

Z radością informujemy, że członkowie zespołu LBM UW będą współgospodarzami minitracku „Biometrics in Product and Service Design” podczas 57th Hawaii International Conference on System Sciences (HICSS-57) w styczniu 2024 r.!

Minitrack będzie poświęcony najnowszym badaniom, wykorzystującym dane pozyskane w pomiarach biometrycznych i behawioralnych, w projektowaniu produktów i usług. Jest zaplanowany jako część tracku „Decision Analytics and Service Science” na konferencji HICSS-57.

Funkcje co-chairs minitracku będą pełnić: prof. Caja Thimm (Uniwersytet w Bonn), dr hab. Piotr Siuda (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), dr hab. prof. UW Tomasz Gackowski (Uniwersytet Warszawski) oraz dr Karolina Brylska (Uniwersytet Warszawski).  

Można się już rejestrować na to wydarzenie: https://hicss.hawaii.edu/ 

Serdecznie zapraszamy!

Załączniki:
Pobierz plik (HICSS-minitrack.pdf)HICSS-minitrack.pdf[ ]470 kB

Zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian. Nauka wobec współczesności: Wojny informacyjne".

W imieniu "Magazynu Medioznawcy", który jest patronem medialnym wydarzenia, zapraszamy do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Nauka o informacji (informacja naukowa) w okresie zmian. Nauka wobec współczesności: Wojny informacyjne". Konferencja, która odbędzie się w dn. 18-19 maja 2023 r., jest organizowana przez Katedrę Informatologii Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie szczegóły na temat konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo w załączonych plikach, na stronie internetowej: https://infowars.wdib.uw.edu.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2076849605850718?active_tab=about.

Czytaj więcej...

Zespół LBM na konferencji #WaMaMarketing w Olsztynie

wamamarketingZespół Laboratorium Badań Medioznawczych w składzie: prof. UW dr hab. Tomasz Gackowski, mgr Marcin Łączyński i inż. Adam Balcerzak wziął udział w konferencji #WaMaMarketing w Olsztynie w dniu 14 marca 2023 r.

Nasza ekipa pod kierownictwem prof. UW dr. hab. Tomasza Gackowskiego zaprezentowała rozwiązania techniczne z zakresu biometrii i Virtual Reality wraz z ich zastosowaniami badawczymi i marketingowymi.

Czytaj więcej...

Wojna w Ukrainie w opinii Polaków – raport z badania CATI

cati 2022 cover TelefonWojna sprawiła, że Polacy niepokoją się o swoją przyszłość – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Laboratorium Badań Medioznawczych Uniwersytetu Warszawskiego.

Przeprowadzony przez zespół Laboratorium Badań Medioznawczych sondaż jest ciekawą ilustracją opinii Polek i Polaków na temat tego, jak wojna rosyjsko-ukraińska wygląda widziana przez okna ich domów i ekrany ich smartfonów – mówi dr Karolina Brylska (Uniwersytet Warszawski, zastępca kierownika Laboratorium Badań Medioznawczych UW)

Po dwóch latach walki z pandemią, w okresie wielkiej niepewności, wydaje się, iż wojna w Ukrainie zaczyna przelewać czarę goryczy i może to powodować wiele przełomów oraz przewartościowań, zarówno w życiu społecznym, gospodarczym, jak i politycznym, w najbliższych miesiącach – wskazuje prof. UW. dr hab. Tomasz Gackowski (Uniwersytet Warszawski, kierownik Laboratorium Badań Medioznawczych UW).

Czytaj więcej...

Facebook Slider
Facebook Slider

Facebook Slider