Blogi

 

gackowskiNazwa bloga: Emocje pod krawatem

Autor: dr Tomasz Gackowski

Kilka słów o blogu:
Pieniądze, a więc mamona, szmal, hajs, forsa, kapusta, kapucha, siano, kasa, sałata, flota, wreszcie finanse czy też kapitał. Te wszystkie słowa to oczywiście synonimy pieniędzy. O czym więc będzie ten blog? Ano właśnie o pieniądzach, w szczególności o kapitale, finansach, pasywach i aktywach, zysku, stracie, przychodach, kosztach, wreszcie giełdzie, funduszach inwestycyjnych, złocie, surowcach – słowem: o ekonomii. Jednak nie będzie to blog ekonomiczny sensu stricto. Będzie to blog poświęcony – jak wskazuje jego nazwa – giełdzie, polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – a zwłaszcza jej szczególnemu aspektowi, a mianowicie komunikacji giełdowej.


brylskaNazwa bloga: Słowem o mediach

Autor: dr Karolina Brylska

Kilka słów o blogu:
W Paryżu roku 1793 pewien deputowany stwierdził, jak się wydaje, dość trafnie, że "słowa są siłą sprawczą rzeczy". Miał rację we Francji końca XVIII stulecia i miałby rację w Polsce początku XXI wieku. To, jak język organizuje życie publiczne, jak wpływa na rzeczywistość społeczną, najlepiej widać przez pryzmat mediów. Blog będzie więc o tym, jak mówią media i jak mówi się w mediach. I co z tego dla nas, odbiorców, w ogóle wynika.


wojtkowskiNazwa bloga: branding+komunikacja

Autor: dr Łukasz Wojtkowski

Kilka słów o blogu:
Blog o brandach, ich strategiach, badaniach marek, tożsamości, wizerunku, life style'ach użytkowników i tym wszystkim, co sprawia, że jedne brandy są skuteczne, a inne znikają z rynku.


nowakNazwa bloga: internety

Autor: dr Jakub Nowak

Kilka słów o blogu:
O kulturach popularnych online i o tym, jak dziś zmieniają się sposoby korzystania z mediów przez fanów, obywateli, konsumentów.
O strategiach podejmowanych przez przemysły kultury i o oddolnych taktykach ludzi, którzy niektóre z produktów oferowanych przez owe przemysły traktują jako własne. A także o warunkujących te procesy: technologiach, prawie, polityce.


szurminskiiNazwa bloga: Media Watcher

Autor: dr Łukasz Szurmiński

Kilka słów o blogu:
Mam swoje pasje... Muzyka, książki, współczesne media (z wieloma wyjątkami), fotografia całym sercem... Biednym ludziom, którzy traktują wpisy blogowe jak artykuły naukowe, prawdę objawioną itp., tłumaczę, że wpisy te są raczej felietonami, rządzą się swoimi prawami, nie są analizą medialną, tylko moją prywatną opinią. Czasem stronniczą, więc "hejterom" proponuję, żeby nie zadawali sobie trudu komentowania, szkoda naszego czasu. Wszelkie "wycieczki" na temat wykształcenia, politologii, dziennikarstwa też nie robią na mnie wrażenia – będę pisał o czym chcę i kiedy pozwoli mi na to czas.


wasilewskiNazwa bloga: Media – to znaczy

Autor: dr hab. Jacek Wasilewski

Kilka słów o blogu:
Media są potworem głodnym treści. Trzeba zapełniać ich paszczę coraz to nowymi ofiarami. Ten blog będzie skupiał się na diecie medialnej: jakie ofiary konsumowane są najczęściej, w jaki sposób się je konsumuje – w całości czy rozczłonkowane na serial, jakie są zachowania medialne i mechanizmy, które sprawiają, że coś przed mediami może się ukryć, a coś innego jest wyszarpywane choćby spod ziemi. Dlaczego coś lubimy, a innym razem hejtujemy. Skąd się biorą takie, a nie inne interpretacje. Jednym słowem: jak sobie za pomocą mediów opowiadamy świat i samych siebie.

Prezentowane na blogu stwierdzenia mają status hipotez i autor zaprasza do ich negowania, by stworzyć syntezę.


lanczynskiNazwa bloga: Blog grywalizacji

Autor: mgr Marcin Łączyński

Kilka słów o blogu:
Blog poświęcony szeroko pojętej grywalizacji w zastosowaniach marketingowych, szkoleniowych i społecznych. Ponieważ grywalizacja to domena praktyków – marketerów, szkoleniowców, osób z NGO – to każdy z wpisów zawierających przegląd badań i teorii związanych z projektowaniem gier podsumowany będzie wnioskiami i praktycznymi aplikacjami wynikającymi z opisywanych mechanizmów. Doświadczenia badaczy, przykłady rozwiązań z gier, teorie psychologiczne, ekonomiczne i kulturoznawcze posłużą nam do budowy mapy narzędzi, po które może sięgnąć każdy zainteresowany korzystaniem z mechanizmów grywalizacji w swojej pracy.


gackowskiNazwa bloga: Blog medialny

Autor: dr Tomasz Gackowski

Kilka słów o blogu:
Blog o tym, co piszczy w mediach – tych mainstreamowych, ale również tych alternatywnych. O czym rozpisują się dziennikarze, co komentują internauci. Innymi słowy: na blogu medialnym będę starał się w marę możliwości, chęci i czasu – trzymać rękę na przyspieszonym tętnie współczesnych mediów. A że to sprawa niełatwa, liczę na interakcję z Wami – drodzy Internauci. Bo z mediami jest trochę tak jak z piłką nożną. Każdy wie, kto powinien być w polskiej kadrze i na jakiej pozycji. Zapraszam do interakcji!


gackowskiNazwa bloga: Głębie powierzchni – popkultura i komunikowanie

Autor: dr Tomasz Olczyk

Kilka słów o blogu:
O tym, że to, co wydaje się płytkie, może być bardzo głębokie, czyli o związkach komunikowania (politycznego i nie tylko), mediów i kultury popularnej. Czasem także o innych moich pasjach naukowych i paranaukowych: komunikacji wizualnej, slajdologii, grafice infor-macyjnej, analizie ramowej i programach do badań jakościowych. Ta druga lista jest długa i ciągle otwarta, więc od czasu do czasu czytelnicy mogą natrafić na coś z zupełnie innej beczki.


majchrzykNazwa bloga: Top Stories

Autor: Monika Kożdoń-Dębecka

Kilka słów o blogu:
Obserwatorka narracji politycznych na szczytach władzy w USA i UE. Kiedyś reporterka głównych serwisów informacyjnych TVP i POLSATU, obecnie medioznawca ze stopniem doktora. Na co dzień prowadzi zajęcia dla studentów Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.


gackowskiNazwa bloga: Blog IT

Autor: Adam Balcerzak

Kilka słów o blogu:
Blog o nowych technologiach i rynku IT oraz ich wpływie na życie mediów, firm i zwykłych ludzi. Będę się dzielił moimi opiniami na tematy związane z rzeczywistym funkcjonowaniem urządzeń, platform, programów i nie tylko. Znajdzie się też miejsce na refleksje związane ze strategią działania firm IT na polu sprzedaży urządzeń i oprogramowania dla klientów końcowych oraz na tematy dotyczące skutecznego wdrażania nowinek w życiu codziennym. Zapraszam do lektury i wymiany zdań!


majchrzykNazwa bloga: Medialna bramka

Autor: Łukasz Majchrzyk

Kilka słów o blogu:
Lorem ipsum.

Facebook Slider
Facebook Slider

Facebook Slider