Obywatele rozliczają

Obywatele rozliczaja

 

Obywatele rozliczają to wspólna inicjatywa INSPROInstytutu Spraw Obywatelskich oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Jesienią 2013 roku zostanie uruchomiony portal, którego celem będzie sprawdzanie, czy politycy realizują składane obietnice.

 

Okazuje się, że przez ostatnie sześć lat rządzący złożyli tysiące obietnic (rząd PO–PSL ponad 600 zaledwie w pierwszym roku kadencji 2007–2011), które do dziś nie doczekały się realizacji. Wśród nich można wymienić choćby ograniczenie immunitetu posłów, zmianę ordynacji wyborczej, ułatwienia podatkowe, tańszy transport miejski i – zupełnie „świeże” – przedszkola za „złotówkę”. W okresie przedwyborczym głosy te nabierają mocy, w efekcie słyszymy w kółko te same obietnice, ale nie możemy być pewni, że faktycznie zostaną zrealizowane.

Kampania INSPRO i WDiNP to próba powiedzenia politykom: „dość pustych obietnic i zwodzenia”. Każda publicznie wypowiedziana obietnica będzie odnotowywana w bazie na portalu, a jej realizacja będzie regularnie sprawdzana z użyciem obiektywnych kryteriów.

Każdy, komu bliskie są idee demokratyczne, może włączyć się do akcji i twardo rozliczać rządzących z ich deklaracji!

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu, na jaki cel przeznaczyć 1% swojego podatku, przekaż go na zakup dywanika, na którym postawimy rządzących, by ich surowo rozliczyć!

Budowa i promocja portalu www.obywatelerozliczaja.pl, KRS: 0000191928.

Szczegóły: www.inspro.org.pl/wesprzyj-nas/

Facebook Slider
Facebook Slider

Facebook Slider